• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Předchozí ročníky Informace z přehlídek Harmonogram krajského kola WP 2018

Harmonogram krajského kola WP 2018

Email Tisk PDF

Sobota 24.3. 2018

  • 9.00 - 9.30 – prezence     (MěDK Karviná, Malý sál)
  • 9.30 – 10.00  „miniseznamovačka“ +  hlasová rozcvička (Olga Strašáková)
  • 10.00 - 10.15 - úvodní slovo

Recitace prvních textů

  • 10.15 – 11.00 - recitace – I. kategorie -1. skupina, podle vylosovaného pořadí - 1. texty – 45 min.
  • (na začátku a na konci 1. recitační skupiny odrecituje oba texty Silva Mlynarczyková z III. kategorie, která bude muset co nejdříve odjet) – + prvních 6 recitátorů I. kategorie
  • 11.00 – 11.15 – přestávka
  • 11.15 – 12.00 – recitace- I. kategorie - 2. skupina - 1. texty   – 45 min.
  • dalších 8 recitátorů I. kategorie
  • 12.00 – 13.00 oběd,  přestávka                       Malý sál  MěDK je připraven pro generálku divadla Ostrava
  • 13.00 – 13.45  recitace II. kategorie (na začátku a na konci této recitační skupiny odrecituje oba texty  Karolína Klosová z III. kategorie, která bude muset v sobotu odjet)

Odpoledne budou souběžně budou probíhat dva workshopy s prostřídáním skupin, poté nás čeká divadlo poezie, které uzavře sobotní program v MěDK

Worshop Nad prvními texty – jedná se povídání se čtyřmi z lektorů nad vašim vystoupením s prvním textem

Workshop Hany Cisovské – téma bude brzy upřesněno

  • 13.45 rozdělení na dvě skupiny, ve kterých pak po přestávce budou probíhat workshopy
  • 13.45 – 14.00 přestávka
  • 14.00 – 15.05 workshop  (1. skupina– Nad prvními texty. //2. skupina– seminář – Hana Cisovská)
  • 15.05 – 15.15 výměna skupin, přesuny
  • 15.15-16.20 workshop  (2. skupina – Nad prvními texty. // 1. skupina – seminář – Hana Cisovská)
  • 16.20 – 16.40 přestávka  v prostoru se chystá ostravské divadlo
  • 16.40 – 17.10 divadlo poezie, soubor ZDIVIDLA Ostrava: Už brzy dozpívám…
    autorské představení Dominiky Fucsíkové, Elišky Fejkové, Terezy Agelové

Přesun do Bohumína, program v Bohumíně

  • 17.10 – 17.30 naložení spacáků ke mně do auta a příprava na společný odchod na vlak
  • 17.30  společný odchod na nádraží Karviná
  • 17.59  odjezd vlakem do Bohumína (proplacený skupinový lístek)
  • 18.18 příjezd do Bohumína   (přesun do Maryšky)
  • 18.30-20.00(20.30) hod.- večerní program v Maryšce

Krátké povídání s lektory o jejich cestě k tomu, co dnes dělají a kým jsou

Obohaceno recitacemi některých lektorů či četbou z jejich oblíbených textů,

včetně ukázky storytellingu

(a seznámení s tím, co to storytelling je)

Ukázka monologu Simony ze hry Esemesky nebrečí

a ukázka recitace koláže básní Petra Nikla

Vše proloženo krátkými houslovými vstupy Karla Vaňka

  • 20.00 (20.30) – 21.30 – rozchod po bohumínských restauracích (uvidíme, zda bude o to zájem či se rovnou přesuneme na ubytování, vše dle domluvy, rovněž délku rozchodu můžeme upravit dle domluvy po skončení programu v Maryšce)
  • od 20.00(20.30) -  večeře lektorů, vzápětí rozbor ostravského divadla s lektory ve zvolené restauraci (délka rozboru dle potřeby)
  • buď v 20.00/20.30   nebo   v  21.30 hod. společný odchod na ubytování (tělocvična ZŠ Skřečoň)
  • cca od 22.00  – 24.00  večerní zpívání v ZŠ Skřečoň (nejdéle do 1.00 hod.), karimatky a matrace zajištěny, vezměte si s sebou jen spacáky

Neděle 25.4. 2018

Divadlo, recitace druhých textů, rozbor divadla, slavnostní vyhlášení a rozbory recitací

V MěDK Karviná

  • 7.45 – 8.25 budíček, snídaně, odchod na vlak
  • 8.57  odjezd vlaku z Bohumína do Karviné
  • 9.13  příjezd do Karviné, přesun do MěDK
  • 9.40 – 10.00  hlasová rozcvička (neformální, nepovinná, vede Gabka Sittová)
  • 10.00  - 11.00   Divadlo poezie: soubor Červiven z SPgŠ Krnov
    Eric E. Schmitt:  Oskar a Škrtička z Languedocu (dramatizace Petra Sverinová)
  • 11.00 – 11.15  přestávka
  • 11.15 – 12.30 recitace 2. text (I. kategorie – 1. skupina podle vylosovaného pořadí)  recituje prvních 9 recitátorů z I. kategorie
  • 12.30 – 13.15 přestávka (práce poroty – uzavření I. kategorie a divadel), oběd
  • 13.15 – 14.30  recitace 2. text (I. kategorie dokončení + II. kategorie)
  • 14.30 – 15.15  přestávka, volba ceny diváka      / práce poroty (uzavření 2. kategorie)
  • 15.15 – 16.00   diskuse s divadlem v Malém sále MěDK
  • 16.00  - 16.30  slavnostní vyhlášení a předávání cen
  • 16.30 – 18.00   rozborový seminář pro zájemce

 

Lektorský sbor:

  • Hana Cisovská
  • Miroslava Georgievová
  • Gábina Zelená Sittová
  • Milan Cimerák
  • Olga Strašáková

O lektorech nebudu zatím prozrazovat více, bude mít možnost je blíže poznat

 

Poděkování

OS TeRaSa děkuje za dlouhodobou finanční podporu při organizování Wolkrova Prostějova městu Karviná, městu Bohumín, Ministerstvu kultury a Nipos ARTAMA.

Velmi si vážíme vstřícného přístupu a perfektní spolupráce s MěDK Karviná.

 

Další činnosti


Přihlášení

Anketa

Rozborové semináře po ukončení soutěže mi přijdou:
 
Design by i-cons.ch / etosha-namibia.ch
cialis australia customs australian viagra laws where to buy generic viagra in australia viagra rezeptfrei preis apcalis oral jelly 20mg viagra apothekenpreis
  • a quoi sert le medicament dexamethasone avis sur le propranolol avodart medicament
  • what is the prescription gabapentin used for buy temovate gel valtrex generic online
      viagra generique sur le net recherche viagra français cialis diario precio